Výrobcovia

10.2.2010

Toreador

 

Originál textu na Wikipedia

V osemdesiatych rokoch 20. storočia v Japonsku zakázali vlastnenie zbraní, i keď bol o ne veľký záujem. Kvôli tomu výrobcovia začali produkovať repliky reálnych zbraní poháňané pružinou. Prvými výrobcami airsoftových zbraní boli japonské firmy, ale dnes s rozšírením tohto záujmu na západe a vlastne po celom svete, sa objavili nový výrobcovia AS zbraní, najmä v číne, Honkongu a Taiwanu.

 

Výrobca Krajina pôvodu Popis
Academy Južná Kórea Spoločnosť známa replikami DPMS Kittycat, L85 a AR-15.
Action Hong Kong Výrobca mnohého AS príslušenstva a kompletných mechaboxov, optík, RIS systémov a high-end plne kovových zbraní, napríklad mnohých variant AK47.
ActionSportGames A/S Dánsko Spoločnosť špecializujúca sa na celosvetové licencovanie originálnych značiek zbraní a príslušenstva pre iné spoločnosti vyrábajúce AS repliky.
Aftermath USA Táto AS spoločnosť pochádza z Floridy. Predáva čínske repliky pod svojou značkou.
AGM Čína Vstúpila na trh s prekvapujúco presnou a silnou manuálnou odstreľovačkou pod označením MP001 (aka VSR - vizuálna replika TM VSR10). Ich MP007 (MP40) sa stal okamžitým hitom ako alternatíva k ostatným drahým a poruchovým zbraniam. Zbraň obsahovala V3 celokovový mechabox a zosílené ozubené kolesá a piest. Neskôr uvoľnili do predaja celokovové verzie M4, včetne HK416, taktiež aj celú radu GBB zbraní (Gas Blow Back).
AIM Taiwan Výrobca ICS AEG zbraní bez celokovového tela.
Airsoft Surgeon Hong Kong Predáva externé a interné modifikácia AS zbraní.
A&K Čína Zbrane od A&K prišli na trh a okamžite sa stali veľkým hitom, ako napríklad M4 S-System s kovovými RIS lištami. Po S-System nasledovali ďalšie zbrane z rodiny Mx - M16A4, M4, M933, M4A1 CQB a klon M249, ktorý bol vypustený v polovici augusta 2007. Zbrane tejto firmy sú kvalitatívne na podobnej úrovni ako produkty od spoločnosti Classic Army, taktiež obsahujú podobné interné diely, ale sú ďaleko lacnejšie. Pozícia najlepšieho čínskeho výrobcu AS zbraní bola ešte posilnená v roku 2008, kedy boli publikované prvé fotky M60 a MK-43 replík. Väčšina profesionálných softových hráčov považuje zbrane tejto značky za lepšie, odolnejšie a spoľahlivejšia ako od Galaxy alebo AGM.
ARES Hong Kong Ares bol predtým subdodávateľom pre firmu STAR. Teraz je to nezávislá a rýchlo rastúca spoločnosť vyrábajúca vysoko kvalitné repliky. Väčšina ich produktov je podobná, alebo rovnaká tým od firmy STAR, ale stali sa populárnymi vďaka vydaniu repliky Cheytac M200 a taktiež aj prvej replike Tavor TAR-21.
Asahi Firearms Japonsko Priekopnícka japonská AS spoločnosť, produkujúca high-end repliky pušiek s manuálnou závorou a rôznych plynových zbraní.
============ ======= =============================================
AZR Machine & Tool Co.   Výrobca zákazkového AS príslušenstva, drevených častí pre M1 Garandm Thompson, Mauser 98K, FAL a AKM. Taktiež produkuje mechaboxy pre AEG a konverzne kity pre pušky. Táto spoločnosť ponúka veľké rozpätie upravovacích služieb pre svojich klientov, ktorí chcú mať individuálny dizajn svojich AS replík.
BB King Čína Je to hlavný výrobca BB v číne a je známy tým, že ponúka vysoko kvalitné strelivo za lepšie ceny ako ostatní výrobcovia BB.
BELL Čína Prvá vydaná replika G3SG1 bola neúspešná kvôli nízkej kvalite a malému výkonu. Ale prvý čínsky výrobca vydal celkom kvalitné plynové repliky pištolí - celokovová Beretta M9, M10 nábojnicový revolver a Colt M1911 na základe návrhu od Tokyo Marui s ochrannými známkami a unikátnym sériovým číslom (dostupné v plastovom, alebo celokovovom prevedení).
Black Viper Anglicko Predajca nízko kvalitných čínskych replík z Veľkej Británie.
Both Elephant (BE) Čína Prvé repliky (XM8, Steyr AUG, G36K a SL8) boli dostupné každá v dvoch variantách, s plastovým a kovovým mechaboxom. Neskoršie repliky ako MP7 PDW, Howa Type 89 (skopírované od TM) a plynové brokovnice boli ponúkané vo variantách s 6 a 8 mm kalibrom. Koncom roku 2008 boli niektoré produkty predstavené pod značkou "Tercel".
BOYI/D-Boys Čína Získali slávu, keď vyrobili svoju prvú radu AR-15 (BIM4). Ich posledná rada je pod značkou KALASH (AK-74 a AKS-74U). Veľa ich zbraní pozostáva z kovových dielov, ale telá nemajú kovové. Interné časti sú z väčšiny kovové. Taktiež robia lacné, ale kvalitou postačujúce repliky pušiek z druhej svetovej vojny, napríklad KAR 98K s výhodzom nábojníc.
CELCIUS TECHNOLOGY Hong Kong Výrobca vysoko výkonných CTW (Celcius Training Weapon) zbraní. Od ich prvého vydania v roku 2008, je CTW modifikované podľa požiadaviek mnohých odlišných užívateľov, ktorí zdieľajú spoločný cit pre výkon. CELCIUS CTW majú dnes reputáciu výsoko kvalitných, výkonných, štýlových zbraní.
Classic Army Hong Kong Hong-Kongská spoločnosť začínajúca v roku 1997, ako prvá začala produkovať vysoko kvalitné celokovové repliky zbraní, ktoré sa stali obrovským hitom. Väčšina replík má autentické značkovanie. Okrem toho dnes robia aj lacnejšie AEG repliky (Sportline). Často je táto spoločnosť označovaná ako vedúca spoločnosť airsoftového priemyslu.
Crosman USA Primárne výrobca vzduchových zbraní (vzduchoviek), ale taktiež robia niekoľko veľmí nízko kvalitných airsoftových zbraní. Majú aj radu nízko kvalitnej BB munície.
Cybergun Francúzko Francúzka spoločnosť, produkujúca stredne kvalitné repliky pre americký a európsky trh. Rebrander mnohých čínskych značiek.
============ ======= =============================================
CYMA Čína CYMA bola známa ako výrobca lacných a relatívne nízko trvanlivých AS zbraní. V roku 2008 CYMA vydala novú radu celokovových a drevených AEG zbraní a zlepšila celkovú kvalitu, spoľahlivosť a výkon replík. Niektoré modely dosiahli kvality high-end výrobcov.
Deep Fire USA Známi svojimy piestmi s titánovými zubmi pre AEG zbrane, granátometmi (M72A2 LAW) a granátmi.
Double Eagle (DE) Čína Spoločnosť, ktorá spravila revolúciu nízko výkonných elektrických zbraní svojou M83. Double Eagle je známy ako výrobca presných kópií zbraní od TM. Ich verzie AK47 a Spetsnaz sa stretli s vlažným nadšením rovnako ako ostatní čínsky výrobcovia. Ich manuálna M50 bola veľmi populárna, pretože sa dala jednoducho upgradovať až do 400 fps, len tým, že sa vnútorná hlaveň a Hop-Up komora oblepila teflónovou lepiacou páskou tak, aby zakryla miesta úniku vzduchu.
Echo 1 USA Americký predajca AS zbraní. Aj keď len predávajú repliky od čínskych výrobcov, majú vyššie štandardy kvality ako priamy výrobcovia a vymieňajú poškodené časti pred predajom. Prinášajú celú radu rôznych AS replík, včetne M4, M16, G36, AK, P90, SCAR a mnoho iných. Echo 1 neprodukuje žiadne svoje repliky, predávajú len výrobky iných spoločností, ako napríklad Jing Gong a CYMA. Echo 1 kontroluje poškodené zbrane, u ktorých niekedy znižuje výkon, aby predĺžili životnosť a taktiež pridávajú 30 dňovú záručnú dobu.
Escort   Produkujú vysoko realistické blowbackové zbrane, ako napr. M4 a MP5 série. Obvykle ťažko zohnateľné a väčšinou dostupné len v ázii. Sú známy svojou blowbackovou sériou M60tiek.
Galaxy Čína Známi vďaka PDW replikami (MP5K, MP5 PDW a MP7A1), Galaxy produkuje kompaktné AEG repliky priemernej kvality za prijateľné ceny. Predtým než vydali MP5k, produkovali nízko kvalitné plastové pružinové manuály, ale taktiež priemerne kvalitné kovové manuály ako napr. Colt .25, ktorý je považovaný za ekonomicky najvýhodnejšiu manuálnu pištoľ na trhu.
Gamma Čína Známi svojím klonom airsoftovej claymore míny.
G&G (Guay Guay Gunshop) USA Spoločnosť založená v roku 1986. Špecializuje sa na interné a externé upgrady a príslušenstvo. Taktiež produkujú vysoko kvalitné a mid-range zbrane (Sportline). G&G je prvý high-endový výrobca, ktorý vytvoril celú radu AEG replík pre Kanadsý trh.
G&P Hong Kong Spoločnosť špecializujúca sa na aftermarketové upgrady a externé príslušenstvo. Taktiež robia kvalitné variácie AR-15 a M14 AEG replík, podporné zbrane jako napr. M249 LMG a ostatné (GBB Dragunov SVD). Ich AR-15 séria je braná ako jedna z najkvalitnejších na trhu, čo sa týka externých aj interných detailov, aj keď o predošlých generáciách sa objavovali nelichotivé povesti o interných častiach.
GTI (Grudge Tactical Inc.) USA Ich prvý produkt Blammo Kill-Marker vydali v Novembri 2008. Blammos sú značkovacie BB, navrhnuté len pre airsoft a majú unikátnu vrstvu pigmentu mixovanú z suchým lubrikantom. Beta testing bežal od Apríla do Augusta 2008 a ukázal sa ako sľubný projekt. Budúce projekty sa rozšíria o hmotnostne odlišné strelivo a biodegradovateľné strelivo, taktiež je v pláne Upgrade kit zvaný „Assembly H“, bežia fámy o vydaní mechaboxu s konštrukciou úplne odlišnou od dnešných.
============ ======= =============================================
HFC (Ho Feng Corporation) Taiwan Výrobca manuálnych a plynových zbraní, su známi svojou replikou poloautomatickej pištole HFC M190 GBB a replikou Beretty 92FS s pridanou RIS lištou.
Hudson   Producent high-end plynových AS zbraní, väčšinou z druhej svetovej vojny.
ICS (I Chih Shivan) Taiwan Spoločnosť založená v roku 1983. Výrobca M4 Carabine, MP5 a AK-74 sérii replík, britskej AS-80 a švajčiarskej SIG552. Navyše prišli s dvojdielnym mechaboxom pre sériu M4, kde horná časť mechaboxu (vzduchotechnika s pružinou) je oddelená od spodnej časti (prevody a motor) pre jednoduchšie opravy a modifikácie.
Inokatsu Taiwan High-end výrobca, známy svojimi celokovovými M60 guľometmi, sériou AK a úplne novou GBBR radou, známou svojou vysokou kvalitou.
Japan Arms Collection (JAC) Japonsko Známy ako JAC, jedna s úplne prvých spoločností v AS priemysle. Na začiatku spolupracovali so spoločnosťou Asahi Firearms, nakoniec sa výroba rozrástla o mnoho vlastných produktov.
JLS Čína Výrobca AS replík SCARu, celokovových HK33 variant (kopírovaný z relatívne obstarožných KSC AEG/manuál hybridov) a prvej repliky FN F2000. Taktiež známy ako najväčší výrobca EBB pištolí, ktoré sú veľmi poruchové, ale najlepšie sa predávajú.
Jing Gong(Golden Bow) Čína Známy aj pod značkou Golden Bow – výrobca lacnejších až priemerných AS replík. Obvykle majú plastové telá, ale niektoré s nových replík sú z kovu. Repliky tohto výrobcu sú určené hlavne pre menej skúsených AS hráčov, pretože nevyžadujú prílišnú starostlivosť. V roku 2008 vydalo JG novú sériu vylepšených zbraní, upgradovaných na viac ako 350FPS (110 m/s) s vylepšenými internými súčiastkami. Aktuálna ponuka zahrnuje celokovové SVD Dragunov, AK47 s drevenými časťami, HK416 v troch variantách a ďalšie. JG je známe klonovaním zbraní od TM, ako napr. M4A1 a BAR 10 (VSR10).
Jin Peng Čína Známy pre výrobu prvého klonu FAMAS F1 od TM s kovovým, alebo hybridným mechaboxom, ktorý má plastové telo, ale kovové prevodové kolesá.
Kart/New Star Čína Táto spoločnosť produkuje low-end repliky. Obvykle sa spája so spoločnosťou A&K. Debutovala s kópiou TM M14. Ostatné produkty zahrnujú M14 SOCOM, M40 a teraz už nepredávaný Steyr AUG.
King Arms Hong Kong Výrobca s Hong Kongu, známy hlavne širokou škálou optického príslušenstva a aftermarketových dielov. KA taktiež vyrába vysoko kvalitné AEG repliky, ako napríklad FN FAL, rôzne varianty AR-15, Galil a SIG556. Všetky ich AS repliky, okrem série AR-15, obsahujú elektrický blowback.
============ ======= =============================================
KHC   Známy replikou Maverick Bullpup a manuálnymi pištoľami.
KJW (Kuan Ju Works) Taiwan Výrobca výkonných celokovových replík. Ich najznámejším produktom je replika Beretty 92FS a dnes už aj M4 GBB.
KSC Japonsko Spoločnosť špecializujúca sa na pištole a revolvery. Ich blowbackové zbrane sú známe vysokou spoľahlivosťou a presnosťou, získali reputáciu praktických záložných zbraní. KSC vyrába aj sériu replík HK33, ktorá má funkciu manuálneho naťahovania, keď je batéria prázdna. Je ale veľmi obtiažne túto zbraň niekde získať, je dostupná len v Ázii a náhradné diely sú neobvyklé a nekompatibilné s inými AEG dielmi. Ich známa séria plynových replík Glocku sa už nepredáva, pretože mali problémy s výrobcom reálnej zbrane.
KWA Taiwan / USA Jeden s OEM výrobcov pre KSC GBB pištole. KWA AEG repliky sú považované za jedny s najlepších zbraní, ktoré bez upgradu majú úsťovú rýchlosť okolo 400FPS (120 m/s). KWA vyrába série M16, M4 a taktiež G36C. Ich AEG repliky sú známe silnými internými časťami (2GX mechabox) a schopnosťou používať Li-Poly batérie. Taktiež sú známe ich GBB pištole a SMG, ktoré majú vysokú kvalitu a spoľahlivosť, aj keď nie sú kompatibilné s GBB dielmi od TM.
KWC (Kien Well Corporation) Taiwan Známy svojimi plynovými Mini UZI a M16 poháňané CO2 plynom. Produkujú taktiež manuálne repliky s plne licencovanými označeniami reálnych zbraní.
MadBull Airsoft Taiwan / USA Spoločnosť založená v roku 2004. Výrobca množstva produktov, napríklad granátov, granátometov, presných hlavní, spúští, mín, BB streliva a známy sú svojimi licencovaným príslušenstvom. V roku 2007 a 2008 boli zvolení za najviac inovatívneho výrobcu AS.
Marushin Japonsko Známi svojimi AS replikami kalibru 8mm, taktiež aj extrémne realistickou puškou M1 Garand.
Maruzen Japonsko Jedna s úplne prvých AS spoločností. Je známa výrobou APS odstreľovacích pušiek. APS-2 a APS-2 typ 96 sú najznámejšie a najviac predávané AS odstreľovačky na trhu.
Massada Customs USA Nová Los Angelská spoločnosť vyrábajúca zbrane na zákazku. Vyrobili limitovanú edíciu extrémne realistických replík. Ich najznámejšie produkty sú MP5, MP7 a M4 zákazkové repliky.
Matrix USA Značka AS replík pre kalifornský obchod Evike.com. Matrix sa špecializuje a vyrába rozmanité produkty, široké spektrum príslušenstva k zbraniam a taktickej výbavy.
============ ======= =============================================
Meister Čína Nová spoločnosť z Hong Kongu, založená v roku 2007/2008. Preslávená modelom Glock 17 (tretia verzia s iluminačnými mieridlami). Táto zbraň je presnou kópiou TM Glock 17, ale má viacero kovových dielov. Diely sú plne zameniteľné s tými od TM. Mnoho AS hráčov kupuje Maister Glock 17 na náhradné diely k svojmu Glocku od TM. Meisters Glock 17 je veľmi odolný a spoľahlivý, obsahuje originálne značky.
Modify Taiwan Špecializuje sa na vývoj a výrobu interných častí pre AS repliky.
Olympic Arms USA Vyrába repliky od ICS s licencovaným ochrannými známkami.
Omega Japonsko Známi svojou Berettou 93R.
RealSword Hong Kong / Čína Spoločnosť produkujúca repliky čínskych útočných pušiek. Ich zbrane sú vysoko realistické. Nie sú ale vhodné pre začínajúch AS hráčov, kvôli vysokej cene a mechaboxom nekompatiblným s TM. Aj keď majú kancelárie v Hong Kongu, pochádza spoločnosť z číny. Ich repliky Type 56 a Type 97 majú mechaboxy upravené tak, aby boli zbrane rozmerovo identické k reálnym zbraniam. Realsword je známa najlepšou replikou AK47 na trhu.
Right Hook Fabrication USA Spoločnosť pochádzajúca z Kalifornie (USA), vyrába vysoko kvalitné a vysoko výkonné AS odstreľovacie systémy, ako napr. Mantis sniper system (za $2200). Používa vysokokvalitné diely a na zákazku vyrobené presné hlavne (6.01mm) od EdGi.
SOCOMGEAR USA Sesterská spoločnosť firmy MadBull. Známa svojimi Li-Po batériami, sériami pušiek a pištolí. Vyrába plne licencovaný Barret M82. Vydali taktiež špeciálne, plne licencované verzie GBB pištole Colt 1911, vo verziách MEU, Novak NEXT a Vilson Combat CQB Elite. Známi sú taktiež vysoko kvalitnými RIS systémami. Ich kópie sú plne licencované od Daniel Defence.
STAR Hong Kong Založená v roku 2002. Špecializuje sa na drahé, vysoko realistické, jednoducho demontovateľné AS repliky. Taktiež skonštruovali nový polykarbonátový mechabox, použitý v sérii replík L85, ktorý je proklamovaný ako trvanlivejší a spoľahlivejší ako plne kovový mechabox.
Sheriff Japonsko Výrobca celokovových zákazkových repliky pištolí používajúcich diely Western-Arms, taktiež aj výrobca manuálnych pušiek založených na značke Maruzen. Výrobca už nepredávaného Highlander Magnum.
Sunproject Japonsko Známi pre ich granátomet M203 a GBB M16.
============ ======= =============================================
Supercell Development, Inc USA Tvorcovia claymore míny, poháňanej pružinou.
SRC (Star Rainbow Company) Taiwan Výrobca replík Mx-sérii, sérií G36, HK416 a AK47, včetne celokovových replík s výkonom cez 400 FPS (120 m/s). Taktiež známy ako prvý výrobca repliky XM8.
Systema Engineering Japonsko Spoločnosť špecializujúca sa na high-end profesionálne tréningové zbrane (PTW), ktoré sú veľmi blízke reálnym zbraniam. Sú takmer nerozoznateľné. Taktiež aj ich interné časti sú vysoko kvalitné a spoľahlivé. Systema vyrába 6 rozdielnych PTW : M4 carabine, M4A1, M4A1 CQB, M16A2, M16A3 a MP5. Používajú farebne kódované valce s vzduchotechnikou s rôznym výkonom, ktoré môžu byť veľmi rýchlo menené aj počas boja. Červený je najsilnejší, umožňujúci zbrani streľbu s výkonom okolo 500FPS (150m/s), naopak čierny je najslabší (s výkonom okolo 270 FPS (82m/s). Systema je taktiež známa ako výrobca kompletných mechaboxov pre rôzne zbrane, stoja okolo 200-500 dolárov. Ich nová PTW Super Max M4 dosahuje úsťovú rýchlosť až 600FPS (170m/s) s novým silným motorom a sivým M170 valcom.
TECHPRO Taiwan Špecializuje sa na výrobu inovatívnych dielov, poskytujúcich AEG replikám vyšší výkon.
Top Tech   Úzko spolupracuje s G&G, produkuje pušky s blowback systémom s elektrickým pohonom. Má piest a záver spojený tak, aby sa pri streľbe pohybovali.
Tanaka Works Japonsko Špecializuje sa na výrobu vysoko výkonných revolverov a pušiek. Známy svojimi high-end plynovými revolvermi a brokovnicami.
Tanio Koba Japonsko V japonsku produkujú high-end plynové pištole.
Tokyo Marui Japonsko Výrobca preslávený svojimy inovačnými AS technológiami a vynálezmi, produktami vysokej spoľahlivosti a trvanlivosti. Tvorcovia prvej automatickej elektrickej zbrane – FAMAS F1, zodpovedný za vynález Hop-Up mechanizmu. TM vyrába široké spektrum AEG, AEP, plynových a manuálnych replík. Taktiež sú zodpovedný za ďalšie významné pokrokové vynálezy v AS. TM je najväčší celosvetový výrobca AS replík, a je braný ako štandard pre skoro všetky aftermarketové produkty. Mimo airsoftu sa venujú vývojom a výrobou RC modelov.
TOP Japonsko Špecializuje sa na výrobu ľahkých a ťažkých AS replík guľometov.
Trimex Anglicko Britská spoločnosť predávajúca nízko až priemerne kvalitných AS replík s napojením na Amazon.co.uk.
============ ======= =============================================
TSD USA Podobne ako Echo 1 je aj TSD „prekupník“ iných lacnejších značiek, v ktorých vymieňa nekvalitné mechaboxy za kvalitnejšie. Tieto „upravené“ zbrane sú veľmi trvanlivé.
Unicorn Čína Spoločnosť známa primárne produktovou radou AK47, celokovové a drevené konverzné kity.
Unicorn Hobby Company (UHC) Taiwan Ponúkajú veľmi spoľahlivé, finančne zujímavé alternatívy k drahým high-end výrobkom iných spoločností, ako napríklad MP5 SD3, M1911A1, M92FA a taktiež aj Super9.
UTG (Under The Gun)   UTG je značka firmy Leapers Inc., ktorá produkuje optické zameriavače a kolimátory. UTG vyrába mnoho AS replík nižšej kvality.
WELL/WELLFIRE Čína Low-end výrobca. Ich mechabox a motor sú prekvapivo odolné ale zbrane trpia problémami s kompresiou vzduchu. Neskôr uviedli na trh R7 alebo M4A1 a R8 (G3 SAS), ktorý mnohých prekvapil svojou robustnosťou a presnosťou. Well je prvá spoločnosť, ktorá okopírovala MP7 (R-4) a Vz.61 skorpion (R-2) od TM.
Western Arms Japonsko Špecializujú sa najmä na Colt 1911 .45 a jeho deriváty, a taktiež vyrábajú Berettu, S&W a SV. To sú všetko high-end pištole. Vydali taktiež M4A1 GBB.
WE Taiwan (Wei-E Tech) Taiwan Rýchlo rastúci výrobca GBB útočných pušiek ako napr. M4A1 a FN SCAR. Známy taktiež svojou radou kovových Colt M1911, Luger, Beretta a Hi-Capa pištolí.
VFC/GB TECH (Vega Force Company) Taiwan Vysoko realistické repliky M60, HK416, AK série, SAW, SCAR série a niekoľkých odstreľovacích pušiek vrátane M82.
============ ======= =============================================