UTG

 

UTG, alebo Under the Gun je airsoftová spoločnosť vlastnená firmou Leapers. Pod  menom UTG začala firma vyrábať airsoftové príslušenstvo, včetne obalov na zbrane, taktických viest a optík. Taktiež pod svojou značkou predávala produkty menej kvalitných čínskych značiek, ak onapríklad WELL, CYMA, AGM a Double Eagle a pribaľovala k nim svoje príslušenstvo.

 

Vstup na airsoftový trh

UTG začalo predávať stredne drahé AEG a silné manuálne pružinové pušky iných výrobcov. Ich prvým modelom bola AEG replika MP5 (MP5A4 s plnou pažbou a MP5A5 so sklopiteľnou pažbou). Tak ako väčšina nízko nákladových AEG replík, bola aj UTG MP5 dodávaná spolu s základnou baterkou a nabíjačkou, dvoma HiCap zásobníkmi a často aj jednoduchým popruhom. Tieto prídavné vybavenie nieje obvykle dodávané k drahším zbraniam. Točné zásobníkmi sú spornej kvality a veľa užívateľov sa sťažovalo na problémy s podávaním. UTG MP5A4/A5 sa stala pravdebodobne prvou populárnou stredne kvalitná a lacná AEG zbraň. Výkonom okolo 260-280FPS a kadenciou cca 800 ROF. Prvé verzie sužovali problémy so slabým prepínačom streľby a nekvalitnou Hop-Up komorou. Odvtedy UTG vydalo nové verzie, u ktorým zlepšila kvalitu a zamedzila podobným problémom.

 

 
Ostatné AEG repliky

Od debutu modelov MP5A4/A5, UTG rozšírilo ponuku o modely typu AK-47 s názvom „Warhawk“, neskôr nasledovaná modelom „Spetsnaz“ s kratšou hlavňou a modelom Parattrooper so sklopiteľnou kovovou pažbou.  Dodatočne spoločnosť vydala nové modely zbraní M14 a AK-74.

 

Posledný model od UTG je replika M4 Tactical RAS je prelomom od tradičných  MPEG (medium power electric gun) zbraní a pokusom firmy UTG vstúpiť na high-eng trh s AS zbraňami. Táto zbraň  stojí  350 dolárov, oproti 210 dolárom za AK47 Warhawk a 175 dolárom za MP5A4/A5. Replika M4 Tactical RAS je osadená klasickým mechaboxom verzie 2 (od Tokyo Marui), s upgradovanou pružinou na M110. Predajcovia tejto zbrane tvrdia, že tento mechabox je plne upgradovateľný dielmy pre TM. U tejto zbrane je zaujímavé, že je ako jediná z replík UTG zostavovaná ručne v centrále UTG v Livonii, MI.

 

Manuálne repliky UTG

Mimo AEG replík, UTG produkuje aj manuálne verzie každého modelu, a taktiež aj brokovnice, odstreľovacie pušky M324 a L96 a taktiež aj pištoľ H&K MK23 Mod 0. Puška UTG M324 nedávno podstúpila upgrade záveru, hlavne a piestu, a predáva sa s novým  menom UTG Master Sniper a vyšším výkonom. Nový Master Sniper používa nový systém záveru ako predošlé dva typy M324, takže vymeniteľnosť dielov medzi prvou, druhou a tretou verziou nieje možná, avšak existujú upgrade kity pre staršie verzie (nová vútorná hlaveň, hop-up mechanizmus, závora, rúčka závory a uzamykacia tyčka). Staršia verzia vybavená upgradom má väčšiu úsťovú rýchlosť o cca 30 FPS (9.1 m/s). S vyššou úsťovou rýchlosťou už nieje možné používať 0.2g BB ale aspoň 0.23 a viac. Týmto si zbraň vyslúžila nové slangové meno „UTG M324 Magnum“.