Echo 1

 edit 25.2.2010

Toreador

Preklad článku z webu

Web:

www.echo1usa.com

 

Rok vzniku : 2004

Krajina pôvodu : USA

Tradícia : jeden s najznámejších predajcov v USA

Inovácia : minimálna

Kvalita produktov : 5-7 / 10

Finančná náročnosť : 4-6 / 10

Náhradné diely : rozsiahly sortiment

Príslušenstvo : rozsiahly sortiment

 

Pravda o Echo 1

 

Echo 1 nieje výrobca ani distribútor. Pre Echo 1 je partnerom JAG Precision, ktorý je ich oficiálnym distribútorom.

 

Takže si povieme, čo sú v originále ich jednotlivé produkty.  Echo 1 je rebranderom zbraní iných značiek. V podstate ich len dajú do novej krabice, uistia sa, že zbraň nieje brak, pridajú 30 dňovú záručnú dobu a vo väčšine modeloch vymenia ložiská za kvalitnejšie kovové a dajú slabšiu pružinu.

 

Zbrane

 

Echo 1 Armalite zbrane, G36C, Tactical AK-47, MP5, AUG, G3 H&K 614 sú od Jing Gongu. Sú dosť dobré a veľmi populárne. Všetky majú plastové telá a výkon okolo 350 FPS s M110 pružinou. Majú slušný Hop-Up, ale odporúča sa vymeniť gumičku. Zbrane s mechaboxom verzie 3 majú kovové ložiská a kovový vodiaci tŕň pružiny. Okrem zbraní Armalite s pevnou pažbou, ktoré nemajú  kovový vodiaci tŕň.

 

Echo 1 MP5K, MP5 PDW a MP5 Charger sú pôvodom od Galaxy. Sú celkom pekné, aj keď nie tak populárne ako od JG. Majú taktiež plastové telá, ale sú veľmi robustné. Výkon majú okolo 330 FPS s M100 pružinou. Majú dobrý Hop-Up a kovové ložiská.

 

Echo 1 M14/Socom 16 sú od firmy Kart. Majú plastové telo, strieľajú výkonom cca 310 FPS. Majú plastové ložiská, ale vylepšené „Enhanced“ verzie ich majú kovové spolu s vodiacim tŕňom pružiny. Stále sú to ale jedny s najhorších zbraní. Echo 1 Socom 16 Verzia 3 je preznačkovaná CYMA CM032 – najlepšia ACM M14 na trhu. V základe má výborné interné časti ako napríklad presnú 6.04mm hlaveň.

 

Echo 1 varianty M249  sú od A&K. Počul som o nich zmiešané pocity, ale väčšinou dobré. Zbraň má kovové telo, ložiská aj vodiaci tŕň pružiny.

 

Echo 1  SCAR-L je v originále Boyi SC-01 SCAR-L. Vrch je eloxovaný hliník, kým spodok je z plastu – tak ako na reálnej zbrani. Výkonom sa pohybuje na hranici 400 FPS s M120 pružinou a prichádza s 7mm kovovými ložiskami, taktiež aj s kovovým vodiacim tŕňom s ložiskom.

 

Echo 1 VMG-74 je pôvodne Dboys RK05. Dboys vyrába veľmi veľmi pekné Akáčka za túto cenu, s celokovovými externými časťami a podceňovanými vnútornosťami.

 

Echo 1 Phantom je pôvodne Jing Gong AUG Military. Rovnako ako ostatné nové zbrane od JG, je to výborný kúsok.

 

Echo 1 DSR je v originále Jing Gong G3SG-1. Taktiež, je to nová zbraň od JG, takže je veľmi dobrá. Údajne veľmi pevná, bez vrzania ako verzia od TM.

 

Licencované produkty

 

Všetky licencované produkty majú kovové ložiská a niektoré ochranné známky.  Taktiež majú kovové telá, okrem série STAR ARMS.

 

Echo 1 STAR ARMS sú od Jing Gong, ale je to taká zmes. Majú plastové telá, ale s ochrannými značkami. Výkon sa pohybuje okolo 350FPS s M110 pružiny a majú slušný Hop-Up.

 

Echo 1 Vector Arms MP5 RIS séria a AK-47 RAS sú tiež od Jing Gong.  Všetky majú kovové telá, ložiská a tŕň pružiny, Vector Arms ochranné známky a výkon okolo 400 FPS s M120 pružinou s priemerne kvalitným Hop-Up mechanizmom.

 

Echo 1 Vector Arms AK CPM je CYMA CM035. Je to pekný kúsok, s kovovým telom, ložiskami a výkonom  360 FPS (M110 pružina). Má taktiež ochranné známky Vesctor Arms  a ako bonus 6.04 presnú hlaveň. Má dobrý Hop-Up, aj keď nie tak dobrý ako od Galaxy.

 

Granátomety

 

Echo 1 M79 séria je vyrobená firmou Craft Apple Works v Japonsku. Majú plastové telo a strieľajú akýkoľvek 40mm airsofotvý / paintballový granát.

 

Echo 1 M203 je od 2ROY. Ten má taktiež plastové telo ale kovovú hlaveň. Je kompatibilný s väčšinou 40mm AS granátov od rôznych firiem.

 

Brokovnice

 

Echo 1 Advanced Tactical Shotgun (ATS) / Close Quarter Combat (CQC) brokovnice sú vyrábané firmou Craft Apple Works, ale so špecifikáciami od Echo 1. Výkon okolo 400 FPS, plastové telo. Na rozdiel od TM a UTG M3/ SPAS brokovníc strieľajú len po jednej BB.

AEG

 

 Licencované zbrane s ochrannými známkami Stag Arms:

 

Licencované zbrane s ochrannými známkami Vector Arms:

  

Licencované zbrane s ochrannými známkami Barrett Firearms:

 

M4/M15/M16
 
M14

 

SR-25

 

G3
 
G36
 
H&K MP5
  
H&K 416
 
AK47/74
 
M249

  

FN SCAR
 
FN P90

 

Mingun